طراحی ویلا ایرانی


طراحی ویلا مدرن و ویلا کلاسیکدر صورت عدم رعایت این ضوابط ممکن است کار گودبرداری غیر اصولی منجر به بروز حادثه شود. دیگر اهداف آن عبارتند از پایین آوردن مرکز ثقل سازه،قرار گیری فنداسیون در محل امن و دور از سیل و یخبندان. به سبب این امر بهتر است با متخصصان خبره در این زمینه مشورت کرده و ایده خود را با آن‌ها در میان بگذارید.


طراحی پلان، طراحی معماری داخلی و نما ویلا علاوه بر رعایت اصول زیبایی‌شناختی، بایستی بر اساس اصول مهندسی اجرا و تمامی اصول مقاوم‌سازی بایستی در نظر گرفته شوند. شما می‌توانید با انتخاب یک شرکت معماری باتجربه و متخصص در زمینه طراحی ویلا، تمامی این مراحل را با خیال آسوده پیش ببرید. انجام طراحی های معماری و اجرا طراحی پلان و نما طراحی ویلا و محوطه سازی عالی به همراه طرح زیبای سه بعدی فاز 2 تمامی نقشه های معماری سه بعدی سازی طراحی نما و دکوراسیون داخلی طراحی ساختمان ...


به همین جهت در ویلاهای کوهستانی از رنگ های خاکستری و طوسی، در ویلاهای جنگلی از رنگ های سبز و نارنجی و در ویلاهای ساحلی رنگ آبی یا سفید استفاده میشود. ورودی ویلا اولین فضایی است که مهمانان با آن مواجه می شوند و معرف ارزش های ساکنان آن می باشد. ورودی ویلا باید ضمن تامین دسترسی مناسب به ویلا، فضای داخلی ویلا را از فضای عمومی جدا نماید. باید دعوت کننده و راحت باشد و در شرایط اقلیمی مختلف مانع نفوذ سرما، گرما و گردوخاک شود. ورودی باید دسترسی ساده به نشیمن، پذیرایی، پله های طبقات و آشپزخانه را فراهم کند.


باغ ها و قصرهایی که از زمان گذشته در ایران باقی مانده اند را می توان به نوعی ویلا نامید. بدور از هرگونه نفع شخصی راهنمایی مطمعن برای آنها در تمامی مراحل طراحی و ساخت ویلایشان هستیم. نقشه ساخت ویلا در مناطق مختلف کشور بر مبنای اصول و قواعد خاصی صورت می گیرد و نمی توان هر نوع ویلایی را در مکان های مختلفی ساخت.


نمی توان در این حوزه تنها به دانش یک مهندس ساختمان و ایده های جالب او بر روی کاغذ بسنده کرد. برای مثال اولین موردی که در طراحی ویلا مدرن ، ویلای پیش ساخته ، ویلای کلاسیک و به طور کلی طراحی و ساخت انواع ویلا باید به آن توجه داشت، منطقه جغرافیایی و شرایط آن است. طراحی ویلا مدرن برای طراحی ویلای مدرن باید دقت و صبوری بیشتری به خرج دهید زیرا احتمالا برای رسیدن به طرحی که کاملا مطابق خواسته های شما باشد باید بحث های طولانی مدت و گاها با تعداد دفعات زیاد با مشاوران یا تیم معماری خود داشته باشید. تیم های معماری معمولا با استفاده از نرم افزارهایی مانند 3d max، revit، lumion، sketchup و دیگر نرم افزارهای مرتبط طرح سه بعدی ویلای شما را ایجاد می کنند. به این صورت می توانید ساختمان خود را مشاهده کرده و درون آن حرکت کنید. اگر طرح آن مورد پسندتان نباشد، میتوانید درخواست کنید که تغییراتی در آن ایجاد شود.


اما ما در دفتر معماری ایماژ با توجه به تجربه و تخصصی که در ساخت و طراحی ویلا در نقاط مختلف داریم می‌توانیم قبل از هر کاری شما را از هزینه های ساخت ویلایتان مطلع کنیم. سبک جذاب ویلاهای فرانسوی با حال و هوای گل کاری شده و رنگ های شاد، در ساخت یک ویلای جدید بسیار فوق العاده خواهند بود. سبک طراحی ویلاهای فرانسوی با بالکن های گل کاری شده در یک فضای سرسبز، عالی هستند و پوشش سفید رنگ ساختمان ویلا، شیک و بی نظیر به نظر خواهد رسید. در طراحی داخلی ویلای مدرن در غالب مواقع، آشپزخانه و اتاق های مهمان در طبقه همکف واقع شده اند. البته از سویی دیگر در نقشه و پلان اولیه این نوع ویلاها، آشپزخانه به وسیله یک درب دیگر به فضای مجاور به حیاط ویلا متصل شده و رفت و آمد از این طریق نیز میسر خواهد بود.


این فضا باید با ورودی و غذاخوری ارتباط نزدیک داشته و از تهویه و نور مناسب برخوردار باشد. به فضایی که کدبانوی خانه مدت زیادی را برای آماده کردن بخشی از احتیاجات خانواده در آن سپری می کند باید توجه ویژه ای شود. این فضا به دلیل کاربرد آن باید طوری طراحی شود که با نشیمن، پذیرایی، غذاخوری و ورودی دسترسی راحتی داشته باشد. با پیشرفت تکنولوژی امکان استفاده از نورپردازی در محوطه سازی حتی در مناطق بارانی نیز وجود دارد، نورپردازی جلوه ای دیگر از محوطه سازی را در شب نمایان میکند. مکان نورپردازی، نوع لامپ ها و… در طراحی محوطه سازی ویلا امکان پذیر می باشد. طراحی ویلا در تمامی مناطق کشور، و با توجه به شرایط جغرافیایی آن منطقه توسط مهندسین سازه و معماری، حرفه ای و برند تیم زاگرس سازه انجام می شود.


در این مبحث باید توجه داشته باشید که کدام جنبه معماری ساختمان مورد تایید است. در صورتی که پیش آمدگی هایی همچون ایوان، قوس و ستون ها را در نمای سازه خود دارید، هنگام طراحی ویلا می توان گفت نورپردازی نمای سازه شما ضرورت بیشتری پیدا خواهد کرد. یکی از مهمترین اصل هایی که هنگام طراحی ویلا باید به آن توجه شود تاثیر رنگ و شدت نوری است که می بایست در نماسازی مورد استفاده قرار گیرد.

براي اطلاعات اينجا کليک کنيد

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *